Skip to content
  • VUOSIKYMMENIEN KOKEMUKSELLA

(Emme tee suoraa kuluttajakauppaa)

 

Ota yhteyttä, niin autamme löytämään tarpeisiisi ratkaisut!

Pitkälle automatisoidun, tietokoneohjaukseen perustuvan tuotantomme ansiosta pystymme räätälöimään sopimusasiakkaille tavaran heidän haluamillaan mitoilla tai jopa omilla profiileilla. Kaikki vakioprofiilit ja standardimitoitustuotteet löydät alla olevien linkkien kautta.

Yrityksemme sertifikaatit ja todistukset löydät täältä.
Ulkoverhoustuotevalikoimaan pääset tästä.
Sahatavaratuotteet löydät täältä.

Lähetyksen/Lastauksen puhelinnumero: 040 352 6338 tai Olli Remes 040 836 2298
 

Veljekset Vaara Oy

 

Marko_Pursiainen

Marko Pursiainen
Myynti- ja vientipäällikkö
+358 40 775 7824
marko.pursiainen@veljeksetvaara.fi
suomi ruotsi 

Jukka Vaara

Jukka Vaara
Myyntijohtaja
+358 40 913 7269
jukka.vaara@veljeksetvaara.fi
suomi  

Jussi Vaara

Jussi Vaara
Toimitusjohtaja
0400 393 072
jussi.vaara@veljeksetvaara.fi
suomi

Jorma Vaara

Jorma Vaara
Tekninen johtaja
040 544 4477
jorma.vaara@veljeksetvaara.fi
suomi

Petri Vaara

Petri Vaara
Yritysmyynti
040 585 4930
petri.vaara@veljeksetvaara.fi
suomi  

Petteri Pasula

Petteri Pasula
Talous- ja henkilöstöpäällikkö
041 433 7468
petteri.pasula@veljeksetvaara.fi
suomi 

Ville Vaara

Ville Vaara
Jalostuksen tuotantopäällikkö
040 534 3615
ville.vaara@veljeksetvaara.fi
suomi 

Olli Remes

Olli Remes
Lähetys- ja logistiikkavastaava
040 836 2298
olli.remes@veljeksetvaara.fi
suomi 

Sami Ylioinas

Sami Ylioinas
Sahan tuotantopäällikkö
040 036 7802
sami.ylioinas@veljeksetvaara.fi
suomi

Jaakko Vaara

Jaakko Vaara
Asiakaspalvelu/tilaukset
040 534 3613
asiakaspalvelu@veljeksetvaara.fi
suomi

Vaaran Metsä Oy

 

Erkki Kallio

Erkki Kallio
Metsäasiantuntija
040 7676 997
erkki.kallio@veljeksetvaara.fi
Tervola, Rovaniemi, Ranua, Pello

Sauli Kaltakari

Sauli Kaltakari
Metsäasiantuntija
050 385 1286
sauli.kaltakari@veljeksetvaara.fi
Tornio, Kemi, Keminmaa, Simo, II, Ylitornio. 

Päivi Vaara

Päivi Vaara
Operaattori
040 551 6051
paivi.vaara@veljeksetvaara.fi
Kuljetukset, hakkuiden aikataulutukset, korjuun ja kuljetuksen ohjaus.

 

Toimisto
Puh: 041 433 7468
Fax: 016 435 801
asiakaspalvelu@veljeksetvaara.fi

 

Käyntiosoite
Veljekset Vaara Oy
Viiantie 70b
95300 Tervola