Skip to content
  • VUOSIKYMMENIEN KOKEMUKSELLA

(Emme tee suoraa kuluttajakauppaa)

 

Ota yhteyttä, niin autamme löytämään tarpeisiisi ratkaisut!

Perinteisen standardimitoitukseen perustuvan sahatavaran lisäksi valmistamme korkealaatuisia ulkoverhoustuotteita. Pitkälle automatisoidun, tietokoneohjaukseen perustuvan tuotantomme ansiosta pystymme räätälöimään sopimusasiakkaille tavaran heidän haluamillaan mitoilla tai jopa omilla profiileilla. Kaikki vakioprofiilit ja standardimitoitustuotteet löydät alla olevien linkkien kautta.

Yrityksemme sertifikaatit ja todistukset löydät täältä.
Ulkoverhoustuotevalikoimaan pääset tästä.
Sahatavaratuotteet löydät täältä.

Lähetyksen/Lastauksen puhelinnumero: 040 352 6338 tai Sami Vesamäki 045 6139 499

Marko_Pursiainen

Marko Pursiainen
Myynti- ja vientipäällikkö
040 775 7824
marko.pursiainen@veljeksetvaara.fi
suomi ruotsi 

Jukka Vaara

Jukka Vaara
Myyntijohtaja
040 913 7269
jukka.vaara@veljeksetvaara.fi
suomi  

Jussi Vaara

Jussi Vaara
Toimitusjohtaja
0400 393 072
jussi.vaara@veljeksetvaara.fi
suomi

Janne Vaara

Janne Vaara
Myynti/Toimitusjohtaja, Vaaran Palkki
040 078 4622
janne.vaara@veljeksetvaara.fi
suomi 

Petri Vaara

Petri Vaara
Yritysmyynti
040 585 4930
petri.vaara@veljeksetvaara.fi
suomi  

Petteri Pasula

Petteri Pasula
Talous- ja henkilöstöpäällikkö
041 433 7468
petteri.pasula@veljeksetvaara.fi
suomi 

Ville Vaara

Ville Vaara
Jalostuksen tuotantopäällikkö
040 534 3615
ville.vaara@veljeksetvaara.fi
suomi 

Sami Ylioinas

Sami Ylioinas
Sahan tuotantopäällikkö
040 036 7802
sami.ylioinas@veljeksetvaara.fi
suomi

Jaakko Vaara

Jaakko Vaara
Asiakaspalvelu/tilaukset
040 534 3613
asiakaspalvelu@veljeksetvaara.fi
suomi

Jani Kantola

Jani Kantola
Kunnossapitopäällikkö
050 540 4935
jani.kantola@veljeksetvaara.fi
suomi

Sami Vesamäki

Sami Vesamäki
Logistiikkapäällikkö
045 6139 499
lahetys@veljeksetvaara.fi
suomi

Ida Korkiakoski

Ida Korkiakoski
Myyntisihteeri / Asiakaspalvelu
040 8241 474
ida.korkiakoski@veljeksetvaara.fi
suomi

Arttu Vattulainen
Markkinoinnin suunnittelija
040 0671 683
arttu.vattulainen@veljeksetvaara.fi
suomi

 

Vaaran Metsä

Vaaran Metsä Oy:n uudet nettisivut osoitteessa www.vaaranmetsa.fi

 

Erkki Kallio

Erkki Kallio
Metsäasiantuntija
040 7676 997
erkki.kallio@veljeksetvaara.fi
Tervola, Rovaniemi, Ranua, Pello

Sauli Kaltakari

Sauli Kaltakari
Metsäasiantuntija
050 385 1286
sauli.kaltakari@veljeksetvaara.fi
Tornio, Kemi, Keminmaa, Simo, II, Ylitornio. 

Päivi Vaara

Päivi Vaara
Operaattori
040 551 6051
paivi.vaara@veljeksetvaara.fi
Kuljetukset, hakkuiden aikataulutukset, korjuun ja kuljetuksen ohjaus.

 

Asiakaspalvelu
Puh: 040 8241 474
asiakaspalvelu@veljeksetvaara.fi

Käyntiosoite
Veljekset Vaara Oy
Viiantie 70b
95300 Tervola

 

Vaaran Palkki Oy
Y-tunnus: 3098697-4
Viiantie 72
95300 Tervola
janne.vaara@veljeksetvaara.fi
Puh. 0400 784 622

Vaaran Palkin tuote-esite